Dünya Mutfakları ve Türk Mutfağı Kursu

Dünya Mutfakları ve Türk Mutfağı Kursu

Yiyecek İçecek Hizmetleri alanı altında yer alan mesleklerde ulusal ve uluslararası düzeyde standartlara uygun, her yaşta ve düzeyde bireye meslekî yeterlikler kazandıracak eğitim ve öğretim olanağı sunulmuştur.

Eğitim programımızda Dünya Mutfakları ile Klasik Türk Mutfağı’na ağırlık verilmiştir.

Dünya Mutfakları ve Türk Mutfağı Kursu  800 Saat – 6 Ay

1- İlk Öğretimi tamamlamış olmak.

2- Mesleğin Gerektirdiği işleri ve yeterlilikleri bedensel ve fiziksel özelliklere sahip olan

Seviye : 3


Europass dokümanları, Avrupa Birliği düzeyinde bir eğitim programına girmek isteyen veya iş arayan Avrupa vatandaşlarının gönüllü kullanımına açık ve sahip oldukları niteliklerini ve yeterliliklerini daha iyi göstermelerinde yardımcı olmak amaçlı yetkinlik ve yeterliliklerde şeffaflığı sağlayan bir dokümanlar klasörüdür.

Uluslararası Eğitim Standart Sınıflandırması (ISCED), sizlerin aldığınız mesleki eğitim doğrultusunda Birleşmiş Milletlere üye ülkelerde Diploma / Sertifikanızın geçerliliği gösterir.

Ulusalararası Meslek Sınıflandırma Sistemi ISCO 08 / ISCO 88, aldığınız ISCED Belgeli eğitim sonucunda sizin uluslararası platform meslek kodunuzu verir, böylece tüm dünya ülkelerinde mesleğinizi denklik yaptırmadan icra edebilirsiniz. Türkiye İstatistik Kurumundan Mesleğinizin Kodunu Öğrenebilirsiniz. Bu sınıflandırma Türkiye’de TÜİK tarafından yapılmaktadır.

Dünya genelinde yaşanan gelişmeleri ve değişimleri yansıtmak için, kurumumuzun da görüşlerini ve düşüncelerini belirtmek suretiyle katıldığı, 2003 yılından itibaren aktif bir şekilde güncellenmesi yapılan ISCO-88`in (Uluslararası Standart Meslek Sınıflaması) yeni versiyonu olan ISCO-08, Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) tarafından yayına hazır hale getirilmektedir. Ancak son haline getirilene kadar, sınıflama yapısı (Ana gruplar, Alt-ana gruplar, Gruplar ve Birim gruplar) yayınlanmıştır. Yakın zamanda sınıflamanın kategorilerinin tanımlarını da içeren bütün halindeki kitabı ILO tarafından yayına hazır olacaktır. Bu sınıflamanın kullanımına başlanmıştır.

Eğitim ve Öğretim Alanları Sınıflaması`nın (FOET-1999) amacı, temel ve sürekli eğitim, genel eğitim ve mesleki eğitim ile ilgili tüm eğitim programlarını yalnızca bir eğitim alanı içerisinde sınıflandırmak ve uluslararası veri karşılaştırmasını sağlamaktır.

Eğitim Kurumumuz Milli Eğitim Bakanlığı’nın Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü YAYGIN EĞİTİM PROGRAMLARI KULLANMAKTADIR.

MEB Onaylı 3. Seviye Aşçılık Sertifikası

Europass Sertifika Eki

ISCED (Uluslararası Geçerlilik Sertifikası)


Profesyonel Aşçılık Sertifika Programı

 1. Kişisel Bakım »
 2. Sanitasyon »
 3. Yiyecek İçecek Hizmetlerinde HACCP »
 4. Servise Ön Hazırlık »
 5. Bar Ön Hazırlıkları »
 6. Besin Öğeleri 1, 2 »
 7. Besin Grupları »
 8. Sebzeleri Pişirmeye Hazırlık »
 9. Sebze Garnitürleri »
 10. Fond ve Temel Çorbalar »
 11. Yumurta Pişirme »
 12. Uluslararası Özel Çorbalar »
 13. Soslar1 »
 14. Soslar2 »
 15. Patates Garnitürleri »
 16. Etlerin Hazırlanması »
 17. Et Yemekleri 1 »
 18. Et Yemekleri 2 »
 19. Balık Yemekleri »
 20. Su Ürünleri »
 21. Salata ve Salata Sosları »
 22. Ordövr ve Mezeler »
 23. Uzak Doğu ve Avrupa Mutfağı
 24. Türk Mutfağı

baslikk

Dünya Mutfakları ve Türk Mutfağı Kursu
3. Seviye
808 Saat – 6 Ay
4000 TL – Peşin
4550 TL – 7 Taksit

Hafta İçi Akşam
*Başlangıç:  17 Nisan 2017
Saat: 19.00

Hafta İçi Gündüz
Başlangıç:  17 Nisan 2017
Saat: 11.00
Kayıtlarımız başlamıştır

button