MASAJ; Sistemli, ritmik hareketlerin masaj prensipleri içerisinde sağlık, estetik ve güzellik kazanma amacıyla elle, birebir olarak uygulama yöntemlerine verilen ortak addır. 

Özellikle son iki asır içerisinde masajla tedavi, rehabitasyon ve sağlık kazanma, estetik ve güzellik ve spor’da hazırlayıcı, dinlendirici masaj uygulamaları önem kazanmış ve bu alanda da bilimsel çalışmalar artmıştır. 

Günümüzde ise masaj uygulamaları gerek ülke dışında gerekse ülkemizde meslek statüsünde doğal sağlık ve vucüt bakımı uygulamaları içerisinde yer alarak Turizm sekltöründe SPA terapistliği ve Wellness bakım terapistliğine dönüşmüş, el terapistliği sadece masaj uygulaması olarak değil bakım terapistliğine dönüşmüş ve masörler Kozmatoloji, suyla gelen sağlık doğal sağlık dokunmayla enerji verme ( Holistik terapi ) terapistliğiyle donanmışlardır.

ÇALIŞMA ALANLARI (Tüm Özel ve Kamu Birimleri)

 • Güzellik Polikliniklerinde
 • Otellerin Sağlık İşletmelerinde
 • Terapi Merkezleri
 • (SPA Merkezlerinde)
 • Güzellik Salonlarında
 • Hastanelerin Dermatoloji Polikliniklerinde
 • Kozmetik Satış Mağazalarında
 • Sinema ve Televizyon Stüdyolarında
 • Eczanelerin Dermakozmetik Bölümlerinde
 • Hastane ve fizik tedavi merkezleri
Kursumuz Türkiye’de verilen Foet Kodlu 3. Seviye tek geçerli Masör – Masöz (Masaj) eğitimidir.


Masör ve Masöz 312 Saat – 1,5 Ay

1- İlk Öğretimi tamamlamış olmak.

2- Mesleğin Gerektirdiği işleri ve yeterlilikleri bedensel ve fiziksel özelliklere sahip olan

Seviye : 3
Foet Kodu : 815-5

Europass dokümanları, Avrupa Birliği düzeyinde bir eğitim programına girmek isteyen veya iş arayan Avrupa vatandaşlarının gönüllü kullanımına açık ve sahip oldukları niteliklerini ve yeterliliklerini daha iyi göstermelerinde yardımcı olmak amaçlı yetkinlik ve yeterliliklerde şeffaflığı sağlayan bir dokümanlar klasörüdür.

Uluslararası Eğitim Standart Sınıflandırması (ISCED), sizlerin aldığınız mesleki eğitim doğrultusunda Birleşmiş Milletlere üye ülkelerde Diploma / Sertifikanızın geçerliliği gösterir.

Ulusalararası Meslek Sınıflandırma Sistemi ISCO 08 / ISCO 88, aldığınız ISCED Belgeli eğitim sonucunda sizin uluslararası platform meslek kodunuzu verir, böylece tüm dünya ülkelerinde mesleğinizi denklik yaptırmadan icra edebilirsiniz. Türkiye İstatistik Kurumundan Mesleğinizin Kodunu Öğrenebilirsiniz. Bu sınıflandırma Türkiye’de TÜİK tarafından yapılmaktadır.

Dünya genelinde yaşanan gelişmeleri ve değişimleri yansıtmak için, kurumumuzun da görüşlerini ve düşüncelerini belirtmek suretiyle katıldığı, 2003 yılından itibaren aktif bir şekilde güncellenmesi yapılan ISCO-88`in (Uluslararası Standart Meslek Sınıflaması) yeni versiyonu olan ISCO-08, Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) tarafından yayına hazır hale getirilmektedir. Ancak son haline getirilene kadar, sınıflama yapısı (Ana gruplar, Alt-ana gruplar, Gruplar ve Birim gruplar) yayınlanmıştır. Yakın zamanda sınıflamanın kategorilerinin tanımlarını da içeren bütün halindeki kitabı ILO tarafından yayına hazır olacaktır. Bu sınıflamanın kullanımına başlanmıştır.

Eğitim ve Öğretim Alanları Sınıflaması`nın (FOET-1999) amacı, temel ve sürekli eğitim, genel eğitim ve mesleki eğitim ile ilgili tüm eğitim programlarını yalnızca bir eğitim alanı içerisinde sınıflandırmak ve uluslararası veri karşılaştırmasını sağlamaktır.

Eğitim Kurumumuz Milli Eğitim Bakanlığı’nın Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü YAYGIN EĞİTİM PROGRAMLARI KULLANMAKTADIR.

MEB Onaylı 3 Seviye Uygulayacı Sertifikası

Europass Sertifika Eki

ISCED (Uluslararası Geçerlilik Sertifikası)


Masör ve Masöz Uygulayacı Sertifika Programı

 1. Anatomi »
 2. Fizyoloji »
 3. Kişisel Hazırlık ve Hijyen »
 4. Salon Hazırlığı ve Hijyeni »
 5. Müşteri Karşılama ve Uğurlama »
 6. Klasik Masaj Teknikleri »
 7. Dekolte ve Yüz Masajı »
 8. Cilt Bakımı Kozmetikleri »
 9. Vücut Bakımı Kozmetikleri »
 10. Vücut Masajı »
 11. Aroma Terapi Masajı »
 12. Modern Spa Bakımları »
 13. Thallosso Bakımları »
 14. Otantik Spa Bakımları »
 15. Termal Bakımlar »

baslikk

Masaj Kursu
3. Seviye – 1,5 Ay – 312 Saat (hızlandırılmış)
Peşin : 1400 yerine 800 TL 
Taksitli: 1800 yerine 1000 TL 

Peşin fiyatına Kredi Kartına 6 Taksit ya da Elden 4 Taksit

Hafta içi 

Akşam : 19:00 – 22:00

SON KAYIT: 31 ARALIK 2019

Çarşamba / Perşembe

Kayıtlar Devam Etmektedir.


button


Soru Bankası ve Cevapları