Kalıcı Makyaj Uzmanlığı Kursu

Kalıcı Makyaj ve Microblading Uzmanlığı Kursu

Kalıcı makyaj ve microblading  veya daha doğru ismiyle ‘’Mikro Pigment uygulaması’’ mikro, steril ve tek kullanımlık bir iğne ile doğal ve mineral renklerin deri yüzeyinin hemen altına aşılanması işlemidir. Bu alerjik olmayan, ciltlerde özellikle yüz ve vücut kullanımı için tasarlanmış olup, katkı ve koku maddesi içermez.

Kalıcı makyajın dövme ile karıştırılmaması gereklidir, ama aynı şekilde uzun yıllar ciltte kalarak doğal görünümü korur. Daha çok kozmetik-dövme sayılabilecek bu işlem sayesinde kaş, göz çizgisi veya dudaklarda doğal cilt renginizle uyumlu etkiler yaratılabileceği gibi bazı ufak kusurlar kapatılabilir. Şekil bozuklukları giderilebilir. Böylece daha düzgün, bakımlı ve genç bir görünüm kazanılabilir. Mikro pigmentasyon , halk arasındaki adı ile kalıcı makyaj, aslında semi permanent ,yani yarı kalıcıdır.

Kalıcı makyaj elemanının sahip olduğu makyaj teknikleri ile ilgili işlemleri tekniğine uygun yapma yeterliklerini hijyen ve sağlık kurallarına uygun bir şekilde, belirli bir süre içerisinde, kendi başına yapma bilgi ve becerisine sahip kişidir.

Kursumuz Türkiye’de verilen Foet Kodlu 4. Seviye tek geçerli KALICI MAKYAJ eğitimidir.

ÇALIŞMA ALANLARI: (Tüm Özel ve kamu Birimleri)

 1. Güzellik salonları ve merkezlerinde,
 2. Masaj salonları ve merkezlerinde,
 3. Kaplıca ve banyo tesislerinde,
 4. SPA, thalosso terapi ve bakım merkezlerinde,
 5. Spor merkezleri ve salonlarında,
 6. TV kanallarında,
 7. Tiyatro salonlarında,
 8. Sinema stüdyolarında,
 9. Kozmetik satış noktaları,
 10. Kozmetik imalatçılarında ,
 11. Kamu kurum kuruluşları içerisindeki kuaför ve güzellik salonları vb. yerlerde çalışabilirler.

Kalıcı Makyaj ve Microblading Kursu 4 Hafta

1- İlk Öğretimi tamamlamış olmak.

2- Mesleğin Gerektirdiği işleri ve yeterlilikleri bedensel ve fiziksel özelliklere sahip olan

Seviye : 4 /32 Beceri Modülü
Foet Kodu : 815-2

Europass dokümanları, Avrupa Birliği düzeyinde bir eğitim programına girmek isteyen veya iş arayan Avrupa vatandaşlarının gönüllü kullanımına açık ve sahip oldukları niteliklerini ve yeterliliklerini daha iyi göstermelerinde yardımcı olmak amaçlı yetkinlik ve yeterliliklerde şeffaflığı sağlayan bir dokümanlar klasörüdür.

Uluslararası Eğitim Standart Sınıflandırması (ISCED), sizlerin aldığınız mesleki eğitim doğrultusunda Birleşmiş Milletlere üye ülkelerde Diploma / Sertifikanızın geçerliliği gösterir.

Ulusalararası Meslek Sınıflandırma Sistemi ISCO 08 / ISCO 88, aldığınız ISCED Belgeli eğitim sonucunda sizin uluslararası platform meslek kodunuzu verir, böylece tüm dünya ülkelerinde mesleğinizi denklik yaptırmadan icra edebilirsiniz. Türkiye İstatistik Kurumundan Mesleğinizin Kodunu Öğrenebilirsiniz. Bu sınıflandırma Türkiye’de TÜİK tarafından yapılmaktadır.

Dünya genelinde yaşanan gelişmeleri ve değişimleri yansıtmak için, kurumumuzun da görüşlerini ve düşüncelerini belirtmek suretiyle katıldığı, 2003 yılından itibaren aktif bir şekilde güncellenmesi yapılan ISCO-88`in (Uluslararası Standart Meslek Sınıflaması) yeni versiyonu olan ISCO-08, Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) tarafından yayına hazır hale getirilmektedir. Ancak son haline getirilene kadar, sınıflama yapısı (Ana gruplar, Alt-ana gruplar, Gruplar ve Birim gruplar) yayınlanmıştır. Yakın zamanda sınıflamanın kategorilerinin tanımlarını da içeren bütün halindeki kitabı ILO tarafından yayına hazır olacaktır. Bu sınıflamanın kullanımına başlanmıştır.

Eğitim ve Öğretim Alanları Sınıflaması`nın (FOET-1999) amacı, temel ve sürekli eğitim, genel eğitim ve mesleki eğitim ile ilgili tüm eğitim programlarını yalnızca bir eğitim alanı içerisinde sınıflandırmak ve uluslararası veri karşılaştırmasını sağlamaktır.

Eğitim Kurumumuz Milli Eğitim Bakanlığı’nın Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü YAYGIN EĞİTİM PROGRAMLARI KULLANMAKTADIR.

MEB Onaylı 4 /32 Beceri Modülü Seviye Uzmanlık Sertifikası

Europass Sertifika Eki

ISCED (Uluslararası Geçerlilik Sertifikası)


Kalıcı Makyaj Uzmanlığı Sertifika Programı

1 Nokta ve çizgi ile yüzey düzenlemek
2 Objeleri açık-koyu ve ışık-gölge ile çalışmak
3 Formları tasarı ilkelerine göre yüzey içinde düzenlemek
4 Kompozisyonu renklendirmek
5 Doku yorumlarıyla yüzey oluşturmak
6 Özgün strüktür uygulamaları yapmak
7 Yüz ve saç şekilleri çizmek
8 Cilt analizi yapmak
9 Kişisel hazırlık ve hijyeni yapmak
10 Salon hazırlığı ve hijyeni yapmak
11 Müşteriyi karşılamak ve uğurlamak
12 Makyaj Kozmetiklerini uygulamak
13 Cilt tiplerine göre bakım uygulamak
14 Temel makyaj tekniklerini analiz etmek
15 Kaş- Kirpik Şekillendirmek
16 Makyaj uygulamak
17 Kalıcı makyaj uygulamaları yapmak

baslikk

Kalıcı Makyaj
4. Seviye – 1 Ay
4000 TL – Peşin
4400 TL – 5 Taksit 

WORLD VE MAXIMUM K.K


Hafta Sonu ve Hafta İçi

Kayıtlarımız başlamıştır

BİREBİR DERS VERİLMEKTEDİR.


button