Foto IPL Kursu

Foto IPL Kursu

Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri alanı altında yer alan mesleklerde ulusal ve uluslararası düzeyde standartlara uygun, her yaşta ve düzeyde bireye meslekî yeterlikler kazandıracak eğitim ve öğretim olanağı sunulmuştur.

Kursumuz Türkiye’de verilen Foet Kodlu 4. Seviye tek geçerli Foto Epilasyon (IPL)  eğitimidir.

ÇALIŞMA ALANLARI (Tüm Özel ve Kamu Birimleri)

  • Güzellik Polikliniklerinde
  • Otellerin Sağlık İşletmelerinde
  • (SPA Merkezlerinde)
  • Güzellik Salonlarında
  • Hastanelerin Dermatoloji Polikliniklerinde
  • Kozmetik Satış Mağazalarında
  • Sinema ve Televizyon Stüdyolarında
  • Eczanelerin Dermakozmetik Bölümlerinde

Foto IPL / Estetisyen Uzmanlığı 32 Saat

1- İlk Öğretimi tamamlamış olmak.

2- Mesleğin Gerektirdiği işleri ve yeterlilikleri bedensel ve fiziksel özelliklere sahip olan

3. Güzellik Hizmetleri / Cilt Bakımı ve Güzellik dallarından birisine ait Ustalık Belgesine ya da 4. seviye Güzellik ve Cilt Bakım Uzmanlığı Belgesine sahip olmak.

Seviye : 4 / 35 Beceri Modülü
Foet Kodu : 815-35

Europass dokümanları, Avrupa Birliği düzeyinde bir eğitim programına girmek isteyen veya iş arayan Avrupa vatandaşlarının gönüllü kullanımına açık ve sahip oldukları niteliklerini ve yeterliliklerini daha iyi göstermelerinde yardımcı olmak amaçlı yetkinlik ve yeterliliklerde şeffaflığı sağlayan bir dokümanlar klasörüdür.

Uluslararası Eğitim Standart Sınıflandırması (ISCED), sizlerin aldığınız mesleki eğitim doğrultusunda Birleşmiş Milletlere üye ülkelerde Diploma / Sertifikanızın geçerliliği gösterir.

Ulusalararası Meslek Sınıflandırma Sistemi ISCO 08 / ISCO 88, aldığınız ISCED Belgeli eğitim sonucunda sizin uluslararası platform meslek kodunuzu verir, böylece tüm dünya ülkelerinde mesleğinizi denklik yaptırmadan icra edebilirsiniz. Türkiye İstatistik Kurumundan Mesleğinizin Kodunu Öğrenebilirsiniz. Bu sınıflandırma Türkiye’de TÜİK tarafından yapılmaktadır.

Dünya genelinde yaşanan gelişmeleri ve değişimleri yansıtmak için, kurumumuzun da görüşlerini ve düşüncelerini belirtmek suretiyle katıldığı, 2003 yılından itibaren aktif bir şekilde güncellenmesi yapılan ISCO-88`in (Uluslararası Standart Meslek Sınıflaması) yeni versiyonu olan ISCO-08, Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) tarafından yayına hazır hale getirilmektedir. Ancak son haline getirilene kadar, sınıflama yapısı (Ana gruplar, Alt-ana gruplar, Gruplar ve Birim gruplar) yayınlanmıştır. Yakın zamanda sınıflamanın kategorilerinin tanımlarını da içeren bütün halindeki kitabı ILO tarafından yayına hazır olacaktır. Bu sınıflamanın kullanımına başlanmıştır.

Eğitim ve Öğretim Alanları Sınıflaması`nın (FOET-1999) amacı, temel ve sürekli eğitim, genel eğitim ve mesleki eğitim ile ilgili tüm eğitim programlarını yalnızca bir eğitim alanı içerisinde sınıflandırmak ve uluslararası veri karşılaştırmasını sağlamaktır.

Eğitim Kurumumuz Milli Eğitim Bakanlığı’nın Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğü YAYGIN EĞİTİM PROGRAMLARI KULLANMAKTADIR.

MEB Onaylı 4 Seviye Uzmanlık Sertifikası

Europass Sertifika Eki

ISCED (Uluslararası Geçerlilik Sertifikası)


Foto IPL / Estetisyen Uzmanlığı Sertifika Programı

1 Foto epilasyon uygulamasını yapmak

baslikk

Foto IPL
4. Seviye – 1 Hafta
800 TL – Peşin
1,000 TL – 2 Taksit

Hafta içi

 Öğlen: 19:00 – 22:00

Kayıtlarımız başlamıştır


button